Vår strategi for ferieseiling er vanligvis å gå langt de første dagene og deretter gå kortere etapper på returen. I år ble vi forstyrret av været. Vi er ikke så kresne på været på slike transportetapper, men kulingvarsler tar vi på alvor og generelt vind imot gir dårlig uttelling på distanse.
Donsö ble en historie for seg med flere sydvest kulinger etter hverandre og det toppet seg med smak av storm og brygga som gikk i oppløsning. Varberg/Getterön ble bare et stopp for overnatting.
Helsingør – her ble et døgn ekstra for å vente ut tordenbyger som passerte. Dette har blitt en havn og en by vi får mer og mer sansen for. Tidligere har vi sett på Helsingør som et gjennomfartssted, men det er et lite og trivelig havnebysentrum der. Og verftshallen er bygget om til et food-market – røff stil, men alle slags folk treffes der. Matboder i streetfood-stil fra mange verdensdeler. Anbefales!!!👍

Fra Helsingør gikk vi videre sydover i Øresund. Vi hadde Warnemünde/Rostock som destinasjon, men det er en distanse på ca 120 nm som er mer enn èn dagseilas. Vi satte oss som mål å gå mer enn halve distansen dag 1 og dermed få en lettere dag 2.
Når vi forlot Helsingør kl 7 på morgenen skinte sola og det var sommervær. 1 time senere pøsregnet det. Vi kan heldigvis seile med teltet oppe og holder oss tørre. Det var lite vind og den lille som var kom rett imot. Øresund strømmer dessuten nesten alltid nordgående så det gikk sakte. Når det åpnet seg opp på sydsiden av Øresund lettet været.

Vi gikk ikke under broen. Det er jo slik at bilveien over Øresund går delvis på bro og delvis i tunnel. Vi passerte over tunnelen.
Vi passerer Kastrup og Øresund åpner seg med på Køge bugt på dansk side. Neste bukt er Faxe bugt og da blir Sjælland til Møn (øy med broforbindelse). Møn er kjent for sine kalksteinsklipper møt øst.

Det høyeste området kalles dronningstolen og er 128 moh. Spesielt vakkert blir det med det turkise vannet over den hvite sjøbunnen. Bildene er ikke rettferdige for dette vakre fenomen.


Vi valgte overnatting i en havn på sydsiden av denne odden – Klintholm havn. En velbesøkt havn der alle plasser for vår båtbredde var opptatt. Vi havnet utenpå en trivelig nederlandsk familie. De skrøt uhemmet av havnen og området – nesten så vi fikk lyst til å bli lenger og sjekke ut selv.

Men vi sto på vårt – neste dag skulle det seiles videre mot syd. Opp kl 0630 og kl 0700 kastet vi loss.
Det startet med klarblå himmel og nærmest vindstille. Etterhvert fylte en øst/nordøstlig vind på. Det ble en rask og myk seilas over Östersjöen. Ved ankomst Warnemünde var det overskyet og 7-8 m/s fra nordøst. Det er bra at vær og transportplanlegging noen ganger kan klaffe 😀
Ved innseiling til Warnemünde tettet det seg til med båter, og nå begynte noen å peke på vår båt og rigg. Hva er det med oss da?

Vi ligger i marina Hohe Düne. En stooooor og velorganisert marina og «ferieresidens». Det er 10 minutter å gå + ferge for å komme til Warnemünde havnesentrum. Det passer oss bra – fint å kunne trekke seg litt tilbake fra liv og røre når natten kryper på. Vi blir her noen dager.



